Pielgrzymka do Grecji 2018 1325

 

GRECJA 26.04-05.05.2018

 

 

 26 kwietnia 2018 r. 

Wyjazd z Polski w kierunku Serbii godz. 4.00. Po drodze przerwa na obiad ( we własnym zakresie) Przyjazd do hotelu Aleksander, zakwaterowanie, nocleg. 

27 kwietnia 2018 r. ( śniadanie + obiadokolacja) 

Śniadanie. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu Filipos, kolacja , nocleg. 

28 kwietnia 2018 roku. ( śniadanie + obiadokolacja) 

Śniadanie, po śniadaniu o godz. 8.00 wyjazd w kierunku Delf. Po drodze postój na lunch. Przyjazd do Delf – prastarego miasta u stóp Parnasu, centrum kultu Apollina, gdzie Pytia przepowiadała przyszłość- około godziny 15.00. Zwiedzanie terenu wykopalisk archeologicznych, wpisanych na listę UNESCO, gdzie mieści się słynna świątynia Apollina w Delfach oraz Muzeum Archeologiczne z niezwykłymi eksponatami, zaliczającymi się do najsłynniejszych w Grecji. Ze szczytu zobaczymy ruiny stadionu, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hoteluAiolos w Delfach, kolacja, nocleg. 

29 kwietnia 2018 roku. ( śniadanie + obiadokolacja) 

Śniadanie, po śniadaniu o godz. 8.00 wyjazd w kierunku Patry. Przejazd malowniczą drogą wzdłuż Zatoki Korynckiej do Patry. Przejazd przez Most Rio Antirion - pomiędzy Zatoką Patraską po stronie zachodniej, a Zatoką Koryncką po stronie wschodniej. Wizyta w świątyni pod wezwaniem św Andrzeja, gdzie znajdują się relikwie Świętego oraz fragment krzyża na którym został ukrzyżowany św. Andrzej. Za głoszenie Ewangelii św. Andrzej zginął śmiercią męczeńską w Patrze na krzyżu w kształcie litery X.Po zwiedzaniu wyjazd w kierunku Koryntu, według legendy założonego przez mitycznego Syzyfa, miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1 -go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie.Zwiedzanie stanowiska archeologicznego – ruiny starożytnego Koryntu, gdzie możemy podziwiać Agorę rzymską, grecka Świątynie Apollina i fontannę Pejrene. Następnie msza święta na terenie Starożytnego Koryntu. Po mszy przejazd w kierunku Tolo. Zakwaterowanie w hotelu Esperia, kolacja, nocleg. 

30 kwietnia 2018 roku. ( śniadanie + obiadokolacja) 

Śniadanie, po śniadaniu wyjazd w kierunku Epidaurus. Zwiedzanie sanktuarium Asklepiosa ze świętym kręgiem boga medycyny oraz teatru z IV p.n.e. Przejazd w kierunku Nafplio, pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Zwiedzanie jednego z piękniejszych miasteczek w Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Msza Święta. Po zwiedzaniu wyjazd w kierunku Myken, miejsca z którego Agamemnon wyruszył na wy-prawę przeciwko królowi Priamowi. Miasto znane jest z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbców, z których najsłynniejsza jest tzw. Maska Agamemmona. Zwiedzanie muzeum, cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą oraz Skarbca Atreusa. Zakwaterowanie w hotelu Esperia w Tolo, kolacja, nocleg.

1 maja 2018. ( śniadanie + wieczór grecki) 

Śniadanie, wyjazd w kierunku Vouliagmeni. Pobyt nad jeziorem termalnych( kąpiele w jeziorze, odpoczynek). Po południu przyjazd do hotelu w Atenach. Wizyta na Aeropagu – wzgórzu Aresa. Objazd miasta: Łuk Hadriana, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski, Parlament, dawny Pałac Królewski z grobem Nieznanego Żołnierza , Akade-mia Ateńska. Przejście w kierunku dzielnicy Plaka – z krętymi uliczkami pełnymi tawern i sklepików, wizyta na Placu Katedralnym, następnie msza święta w Świątyni katolickiej pod wezwaniem św. Dionizego. Wieczorem wyjście do tawerny na wieczór grecki. Ok.24.00 powrót do hotelu. 

2 maja 2018 roku. ( śniadanie + obiadokolacja) 

Śniadanie, po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie górującego nad miastem Akropolu, wpisa-nego na listę UNESCO. Zobaczymy: Muzeum Akropolu - gdzie prezentowane są rzeźby, fragmenty budowli i artefakty. Zwiedzimy majestatyczny Akropol – zwieńczony Parteno-nem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez Kariatydy, Teatra Dionizosa . Czas wolny na zakupy, około 15.00 wyjazd z Aten w kierunku Kalambaki. Za-kwaterowanie w hotelu Kosta Famissi , kolacja nocleg. 

3 maja 2018 roku. ( śniadanie + obiadokolacja) 

Śniadanie, po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie jednej z największej atrakcji Grecji- „zawieszonych na skałach” prawosławnych monastyrów Meteorów, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie dwóch z 6 czynnych monastyrów. Następnie przejazd w kierunku Salonik, patrona miasta i jego opiekunagdzie przeplatają się zabytki rzymskie, bizantyjskie i tureckie. Zwiedzimy największą świątynię w Grecji, która jest pod wezwaniem św. Demetriusza, objazd miasta, wizyta na Placu Arystotelesa. Przejazd do hotelu Filippos Neo Chalkidona, kolacja, nocleg. 

4 maja 2018 roku. ( śniadanie+ obiadokolacja) 

Wykwaterowanie z hotelu po śniadaniu. Przejazd w kierunku Wernii. Msza święta, wy-jazd z Grecji. Nocleg w hotelu Aleksander w Serbii z obiadokolacją. 

5 maja 2018 roku. 

Śniadanie. Przyjazd do Polski ok godz. 20:00 

 

 

Cena 960 pln + 450 euro

 

 

W cenie:

-przejazd autokarem klasy de lux ( WC DVD, klimatyzacja)

-8 noclegów

-śniadania i obiadokolacje wg programu ( napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)

-prom Patras- Ancona z noclegiem w kabinie 4 osobowej z WC

-opieka pilota i przewodnika

-ubezpieczenie KL ( 10000 E) NNW (15 000 PLN)

 

Cena nie zawiera:

-   rozszerzone ubezpieczenie

 

 

 

B. T-U FREGATA ul. ZŁOTORYJSKA 48/1, 59-220 LEGNICA, tel 76-852-25-58