OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29. 03. 2020

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu.

  •  Dzisiaj przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu nazywaną w liturgii Niedzielą Pasyjną, czyli Pierwszą Niedzielą Męki Pańskiej. Wkraczamy w pasyjny etap Wielkiego Postu, skupiając się coraz bardziej na rozważaniu pasji Pana naszego Jezusa Chrystusa. Od dziś w kościołach zasłaniane są krzyże. Zasłanianie krzyży ma pewien aspekt psychologiczny. To, na co patrzy się codziennie, powszednieje i przestaje oddziaływać. Podobnie możemy powiedzieć o krzyżu. Nie zwracamy na niego uwagi, chociaż zawieszony jest w kościele, w domach. Dopiero, gdy się go zasłoni, spostrzega się brak tego znaku naszej wiary i zbawienia. Kościół pragnie w ten sposób przypomnieć, że święta wielkanocne już są blisko i trzeba za Chrystusem nieść krzyż własnego życia.
  • Przypominam o dyspensie wydanej przez Biskupa Legnickiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem profesjonalnie przygotowanych transmisji w środkach społecznego przekazu. Przypominam również o zasadach higieny i ostrożności podczas Mszy św., w której nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Proszę uszanować pierwszeństwo w uczestnictwie osób, które wyraziły szczególną potrzebę modlitwy i zamówiły intencję Mszy św. Proszę o wnikliwe zapoznanie się z nowymi dokumentami Stolicy Apostolskiej, Konferencji Episkopatu Polski i z zarządzeniem Biskupa Legnickiego w sprawie duszpasterstwa w stanie pandemii z 27 marca br (zob. zakładka „w diecezji” na dole strony parafialnej). Dokumenty są udostępnione na stronie diecezjalnej: diecezja.legnica.pl. Proszę o zachowanie posłuszeństwa wobec rozporządzeń władz kościelnych i państwowych, jak również o zachowanie wyjątkowej roztropności, ostrożności, podyktowanej odpowiedzialnością za zdrowie swoje i bliźnich.
  • Pragnę jeszcze raz przypomnieć, że wszystkie spotkania duszpasterskie w parafiach zawieszone są aż do odwołania. Nie odbędzie się zatem dzisiaj, tj. w niedzielę 29 marca br., spotkanie z Rodzicami Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Zachęcam Szanownych Rodziców do lektury rozporządzenia Biskupa Legnickiego z 27 marca br., zwłaszcza punktu V. (zob. zakładka „w parafii” na dole strony parafialnej)
  • Program duszpasterski na najbliższy tydzień:
  • Codziennie o godz. 15.00 łączmy się w odmawianiu koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania pandemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Odprawiajmy w naszych domach wspólnie czy indywidualnie o godz. 15.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia: Drogę krzyżową w piątek i Gorzkie Żale w niedziele. Zachęcam Was również do skorzystania z profesjonalnie przygotowanych transmisji telewizyjnych, internetowych Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali.
  • Od wtorku Msza św. codziennie w kościele parafialnym o godz. 18.00, w sobotę już z formularza niedzielnego.
  • Od tej Niedzieli codziennie w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 19.30 do 20.30, w tym czasie okazja do spowiedzi w zakrystii, przy bezwzględnym zachowaniu zasady, że w Kościele może przebywać maksymalnie 5 osób. Zakończenie adoracji częścią różańca św. w intencji ustania pandemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcam Was do wspólnej modlitwy w łączności duchowej.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna normalnie według wyznaczonych dni, bezpośrednio po Mszy. Proszę jednak o zachowanie wyjątkowej ostrożności i kontaktowanie się rzeczywiście w pilnych sprawach. W celu skontaktowania się z Administratorem Parafii proszę dzwonić na numer parafialny 76 817 88 03 lub pisać na nowy adres mailowy parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Do nabycia czasopisma: Niedziela, Mały Gość Niedzielny.
  • Tegoroczny Wielki Post to wyjątkowy dla nas czas, długie rekolekcje wielkopostne. W tym trudnym czasie doświadczenia pandemii złóżmy ufną nadzieję w Bogu i módlmy się, aby Parafianie zatęsknili za Bogiem, za modlitwą, za komunią św., za wspólną Eucharystią niedzielną w kościele parafialnym. W momencie, gdy dostęp do Kościoła jest utrudniony, ograniczony, niech nasze domy staną się prawdziwymi Domowymi Kościołami. Niech przyjmowanie komunii duchowej ożywi naszą wiarę w obecność Chrystusa w naszej codzienności i przyczyni się do wzbudzenia „głodu” Eucharystii, do coraz bardziej świadomego przyjmowania  komunii sakramentalnej i do przeżywania z Chrystusem prawdziwej komunii życiowej. 

 

Zmiana godzin odprawiania niedzielnej Eucharystii:

 

Biskupin – 8.30,

 

Zamienice – 10.00,

 

Rokitki – 11.30.