OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31.05. 2020

 

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 • Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. W tym dniu witamy serdecznie neoprezbitera ks. Szymona Opałę, który mieszkał w naszej Parafii i wstąpił do Seminarium jako nasz parafianin. Dziękujemy Mu za Msze prymicyjne odprawione w naszej Parafii, wygłoszone Słowo Boże i udzielone specjalne błogosławieństwo. Dzisiejsze ofiary na tacę są wyrazem naszego podziękowania Księdzu Prymicjantowi.
 • Według najnowszej decyzji Rządu od soboty 30 maja został zniesiony limit wiernych w kościele. Zniesiona została również przez Biskupa Legnickiego ogólna dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Z dyspensy w szczególnym przypadku mogą korzystać osoby starsze, schorowane, będące w grupie ryzyka i osoby lękające się zarażenia w uzasadnionej sytuacji. W mocy pozostaje obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni kościelnej.
 • Aktualne życie sakramentalne i duszpasterskie reguluje korekta zarządzenia Biskupa Legnickiego w sprawie duszpasterstwa w stanie pandemii z dnia 30 maja br. Proszę o zachowanie posłuszeństwa wobec rozporządzeń władz kościelnych i państwowych. Na bieżąco śledźmy nowe komunikaty i zarządzenia na stornie diecezjalnej i parafialnej, aby świadomie i odpowiedzialnie chronić zdrowie swoje i bliźnich oraz aby móc korzystać z wszelkich udostępnionych form duszpasterstwa i pobożności.
 • Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego przywracamy spowiedź w konfesjonale, pamiętając jedynie, że penitent i szafarz Sakramentu Pokuty w czasie jego sprawowania ma mieć zasłonięte usta i nos. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.
 • PROGRAM DUSZPASTERSKI NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ
 • Dzisiaj ostatnia adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 19.30 do 20.30 zakończona częścią różańca św. Od 1 czerwca, poza niedzielą i uroczystościami, półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30 jako przygotowanie do Mszy św. Na zakończenie adoracji przed Mszą bieżące nabożeństwa cotygodniowe, miesięczne, w czerwcu litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. W czasie adoracji okazja do spowiedzi w konfesjonale.
 • W tym tygodniu w kościele parafialnym w Rokitkach Msze św. codziennie o godz. 18.00. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu od 1 do 4 czerwca.
 • Poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; Dzień dziecka - modlimy się za dzieci i młodzież naszej parafii
 • We wtorek wspomnienie obowiązkowe NMP Łaskawej
 • W środę wspomnienie obowiązkowe męczenników ugandyjskich Karola Lwangi i towarzyszy; na zakończenie adoracji przed Mszą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; 1 czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego; pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od godz. 17.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W kwestii odwiedzin chorych z racji pierwszego piątku, z uwagi na stałe zagrożenie pandemią koronawirusa, stosujemy się do zarządzenia Biskupa Legnickiego, które stanowi, że posługę wobec chorych mają pełnić jedynie duchowni, udając się do nich wyłącznie w sytuacji zagrożenia ich życia, przy zachowaniu należytych zabezpieczeń przed zakażeniem.  Od września, w zależności od rozwoju sytuacji z pandemią i przepisów sanitarno-porządkowych, wznowimy stałe duszpasterstwo chorych z racji pierwszego piątku miesiąca. Obecnie istnieje możliwość wizyty księdza na wyraźną prośbę tych osób, za wiedzą i zgodą ich rodziny, i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
 • W sobotę pierwsza sobota miesiąca; okazja do spowiedzi od 17.00 do 17.30, o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie – różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W przyszła niedzielę 7 czerwca br. zmiana tajemnic różańca po Mszy św. z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zgodnie z zapowiedzią i przywróconą możliwością organizowania spotkań parafialnych, zapraszam w tym dniu Szanownych Rodziców Dzieci, które przygotowują się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej na  spotkanie organizacyjne w Kościele parafialnym w Rokitkach po Mszy św. z godz. 11.30 .
 • Już dzisiaj zapowiadam, że w Uroczystość Bożego Ciała, w czwartek 11 czerwca br., zastosujemy się do zarządzenia Biskupa Legnickiego i po każdej Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła bez tzw. czterech ołtarzy. W tym dniu Msze św.: 8.30 Biskupin, 10.00 Zamienice, 11.30 i 13.00 Rokitki. W tym dniu, wyjątkowo bez tradycyjnej procesji, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 w ramach Godziny Miłosierdzia.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. Proszę o zachowanie wyjątkowej ostrożności i kontaktowanie się rzeczywiście w pilnych sprawach. W celu skontaktowania się z Administratorem Parafii proszę dzwonić na numer parafialny 76 817 88 03 lub pisać na nowy adres mailowy parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Do nabycia czasopisma: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Wszystkie inne gazety, publikacje wystawione w kościele są do wzięcia za darmo.
 • Dziękuję wszystkim, którzy zadbali w tym tygodniu o czystość i udekorowanie kościołów. Dziękuję za skoszenie trawy na cmentarzu parafialnym w Rokitkach, jak również wokół kościoła i plebanii w Rokitkach. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za ofiarność, życzliwość, solidarność.

Zgodnie z wolą Biskupa Legnickiego z dniem dzisiejszym zostaję odwołany z funkcji administratora, którą pełniłem od 13 marca br.  i jednocześnie z dniem 1 czerwca zostaję ustanowiony proboszczem Parafii rzymskokatolickiej pw. MB Częstochowskiej w Rokitkach. Polecam się modlitwie Drogich Parafian i zapewniam Wszystkich o mojej duchowej, modlitewnej łączności z Każdą i Każdym z Was.

 

 


Zmiana godzin odprawiania niedzielnej Eucharystii:

 

Biskupin – 8.30,

 

Zamienice – 10.00,

 

Rokitki – 11.30.