OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.10.2020

 

 

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

  BIEŻĄCE SPRAWY

 • „Mając na uwadze wzbierającą falę zakażeń koronawirusem oraz konieczność uczynienia wspólnot parafialnych miejscami możliwie bezpiecznymi” Biskup Legnicki wydał w dniu 16 października zarządzenie, które wchodzi w życie z dniem dzisiejszym. Proszę o spokojne i wnikliwe zapoznanie się z nowymi przepisami, które regulują aktualny sposób korzystania z przestrzeni kościelnej i celebracji liturgii oraz przebieg uroczystości listopadowych. Pełny tekst zarządzenia jest dostępny na stronie parafialnej i diecezjalnej.

 • Według najnowszej decyzji rządu od soboty br. w kościołach w Powiecie Legnickim obowiązuje limit: 1 osoba na 7 m2, nie wliczając księdza celebransa i usługujących mu do Mszy.  W naszej Parafii wygląda to następująco:

W KOŚCIELE PARAFIALNYM W ROKITKACH 75 OSÓB,

W KOŚCIELE W ZAMIENICACH 38 OSÓB,

W KOŚCIELE W BISKUPINIE 28 OSÓB.

BARDZO PROSZĘ WIERNYCH O ROZPROSZENIE SIĘ W PRZESTRZENI KOŚCIOŁA.

 • Przypominam o dyspensie wydanej i podtrzymanej w mocy przez Biskupa Legnickiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Zwolnienie z uczestnictwa we Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji, ponadto muszą być brane pod uwagę przepisy – obostrzenia państwowe i roztropne rozeznanie wiernych we własnym sumieniu bieżącej sytuacji epidemiologicznej oraz osobistych uwarunkowań zdrowotnych, rodzinnych, związanych z wiekiem i wielką obawą przed zakażeniem. Osoby, które korzystają z dyspensy, są moralnie zobowiązane do zachowania duchowej łączność ze wspólnotą Kościoła poprzez aktywne  uczestnictwo w Mszy św. transmitowanej „na żywo” w środkach społecznego przekazu (odpowiadanie na wezwania celebransa, skupienie, Msza nie może być wydarzeniem „w tle” posiłku, picia kawy…) i do przyjęcia komunii duchowej.

 • Proszę o zachowanie posłuszeństwa wobec rozporządzeń władz kościelnych i państwowych. Na bieżąco śledźmy nowe komunikaty i zarządzenia na stornie diecezjalnej i parafialnej, aby świadomie i odpowiedzialnie chronić zdrowie swoje i bliźnich oraz aby móc korzystać z wszelkich udostępnionych form duszpasterstwa i pobożności.

 • Apeluję do  naszych Parafian i przybyłych Gości o bezwzględne i wyraźne zasłanianie ust i nosów w przestrzeni kościelnej. Proszę o zachowanie dystansu i rozproszenie się w przestrzeni kościoła. Przy wejściu do kościołów istnieje punkt dezynfekcji rąk. Maseczkę ściągamy tylko do Komunii św. Komunia św. w pierwszej kolejności jest podawana na rękę, a na końcu proszę o podejście do balasek osób, które z różnych względów koniecznie chcą przyjąć Komunię św. do ust. Proszę o zachowanie spokoju i wyraźnych odstępów przy przyjmowaniu Komunii. Do konfesjonału, do zakrystii, do kancelarii przychodzimy w maseczkach. Zachowajmy porządek, a porządek zachowa nas.

 • W dniu dzisiejszym odwołane zostało liczenie wiernych, nie odbędzie się również zapowiadane spotkanie modlitewne w Godzinie Miłosierdzia.

 • Pragnę poinformować, że Parafia podpisała umowę z firmą Remondis, która wywozi odpady z terenu naszej Gminy. Na cmentarze podstawione zostały kontenery na odpady. Proszę o wsparcie finansowe dla akcji wywiezienia śmieci z cmentarzy do końca bieżącego roku. Pieniądze można wrzucać do skarbon inwestycyjnych w kościele w najbliższą niedzielę i święta listopadowe. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Prosimy również o zaangażowanie w sprzątanie cmentarzy przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.

 • Przy wejściu do kościoła wystawione są kartki wypominkowe i kartki z planem wypominek w naszej Parafii. Proszę o wyraźne zaznaczenie dnia odprawienia wypominek. Wypełnione wyraźnie i w mianowniku wypominki proszę wrzucać do specjalnej skrzynki, która ustawiona będzie przy wejściu do kościoła lub zostawiać w zakrystii.

 • PROGRAM DUSZPASTERSKI NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ

 • W tym tygodniu w kościele parafialnym w Rokitkach Msze św. codziennie o godz. 18.00, pół godziny przed Mszą nabożeństwo różańcowe. Okazja do spowiedzi przed nabożeństwem. Zachęcam wiernych do odmawiania różańca indywidualnie i rodzinnie w domach. Trwajmy w duchowej łączności z naszą Patronką Matką Bożą, prośmy Dobrego Boga we wspólnej modlitwie o ustanie epidemii i powrót do normalności w życiu społecznym i religijnym.

 • W poniedziałek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 • We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego

 • W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II

 • W sobotę liturgia z formularza niedzielnego.

 • Kancelaria parafialna zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego będzie nieczynna aż do odwołania. Proszę o zachowanie wyjątkowej ostrożności i kontaktowanie się rzeczywiście w pilnych sprawach losowych. W celu skontaktowania się z Parafią i umówienia się z Proboszczem w sprawach niecierpiących zwłoki, proszę dzwonić na numer parafialny 76 817 88 03.

 • OGŁOSZENIA STAŁE, PRZYPOMNIENIA, PODZIĘKOWANIA

 • Do nabycia czasopisma: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

 • Dziękujemy osobom, które posprzątały i przygotowały nasz kościół parafialny na niedzielną liturgię. W tym tygodniu troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Państwu: Janusz Migała, Małgorzata Nowak, Agnieszka Żymańczyk, Justyna Gut.

 • Zawieszamy aż do odwołania wszystkie spotkania grupa parafialnych.

 • Pamiętajmy o trwającym Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

 • Życzę Wszystkim dobrze przeżytej niedzieli i błogosławionego tygodnia

 

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE 2020

Różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.15, następnie Msza o godz. 18.00 w intencji tych zmarłych

Biskupin                   4 listopada

Zamienice                5 listopada

Rokitki                      6 listopada

                                 10 listopada

                                 12 listopada

Proszę przy wypełnianiu kartek wspominkowych wpisać wybraną przez siebie datę wypominek. Proszę o czytelne wpisywanie imion, nazwisk i podawanie ich w mianowniku.