Sakrament Chrztu udzielany jest w I i III niedzielę miesiąca.
Chrzest należy zgłosić najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem. Należy przy tym okazać akt urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego. W przypadku chrztu dzieci spoza parafii wymagana jest pisemna zgoda proboszcza z parafii do której dziecko przynależy.
Rodzice i chrzestni zobowiązani są do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania.
Rodzicami chrzestnymi mogą być praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Powinni okazać stosowne zaświadczenie od proboszcza własnej parafii. Funkcji rodziców chrzestnych nie mogą pełnić osoby:
niepraktykujące;
pozostające w cywilnych związkach małżeńskich lub konkubinacie;
uczniowie objęci obowiązkiem katechezy, a nie uczestniczący w niej.
Proszę o punktualne przybycie na Mszę Świętą chrzcielną oraz zabranie ze sobą tzw. białej szaty i świecy chrzcielnej. Chrzest jest włączeniem do Kościoła i powinien być dniem radości całej rodziny. Najpiękniejszym darem dla dziecka jest modlitwa i przyjęcie Komunii Świętej w jego intencji przez wszystkich najbliższych.
W czasie chrztu zabrania się osobom postronnym przebywania w prezbiterium (dotyczy to zwłaszcza fotografów i operatorów kamer wideo). Fotografowanie i filmowanie należy uzgodnić w zakrystii przed chrztem.
Podstawowe przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii św. odbywa się w ramach katechizacji szkolnej. Natomiast w parafii zamieszkania (nie zameldowania), rodzice zgłaszają w miesiącu wrześniu, do księdza proboszcza dzieci pragnące przystąpić do I Komunii św. Potrzebne jest do tego świadectwo chrztu, zwolnieni są ci, których dzieci były chrzczone w naszej parafii. Rodziców wraz z dziećmi zachęcamy do uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
Uroczystość udzielenia Pierwszej Komunii św. – data będzie uzgodniona z ks. proboszczem. Do pierwszej spowiedzi (sakr. pokuty i pojednania) dzieci, wraz z rodzicami przystępują w poprzedzającą uroczystość sobotę
Dzieci mają obowiązek nauczyć się (w roku przygotowania) poszczególne elementy katechizmu podstawowego.
Strój pierwszokomunijny winien symbolizować swą bielą czystość serc dzieci. Powinien być prosty, schludny i estetyczny.
Po niedzieli I-Komunijnej będzie trwał „BIAŁY TYDZIEŃ”. Dzieci w strojach I-komunijnych wraz z rodzicami od poniedziałku do piątku codziennie przybywają na Msze św.z nabożeństwem majowym.